Maraton Puszczy Bydgoskiej

Maraton Puszczy Bydgoskiej

Już we wrześniu zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju Maraton Puszczy Bydgoskiej. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się na jednym z trzech dystansów i podziwiać malownicze widoki lasów Puszczy Bydgoskiej.

Wiele mieszkańców z Bydgoszczy oraz regionu cały czas nurtuje pytanie dlaczego Bydgoszcz nie ma swojego biegu na maratońskim dystansie. Jednak należy się zastanowić, czy aby na pewno tak jest. Na tym królewskim dystansie odbywają się już między innymi zawody Nocnego Maratonu Nad Kanałem Bydgoskim. We wrześniu do tego grona dołączy przełajowy Maraton Puszczy Bydgoskiej.

Maraton Puszczy Bydgoskiej, to impreza sportowa o zasięgu ogólnopolskim, która odbędzie się 18 września 2016 roku. Jej głównym celem jest zrzeszanie zawodników uczestniczących w zawodach biegowych, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, integracja mieszkańców, promocja Bydgoszczy, Puszczy Bydgoskiej i Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ukazanie walorów turystycznych i rekreacyjnych Puszczy Bydgoskiej, jako miejsca spędzania wolnego czasu.

Zawodnicy będą mieli możliwość wyboru na jakim dystansie chcą wystartować: półmaraton, maraton oraz dystans ultra. W ostatniej konkurencji zawodnicy zmierzą się na trasie mającej aż 63 kilometry. Miejsce też nie jest przypadkowe, organizatorom zależy na oryginalności imprezy dlatego pomysł na bieg przełajowy. Poszczególne trasy ukażą piękno Puszczy Bydgoskiej wraz ze wszystkimi jej walorami turystycznymi oraz rekreacyjnymi.

Organizatorzy zapewniają , że będą to zawody na najwyższym poziomie organizacyjnym. Zapewnienie wynika z tego, że w komitecie przygotowującym to wydarzenia są ultramaratończycy oraz maratończycy.

Zapisy ruszą już wkrótce. Jednak już teraz wiadomo, że warto będzie się pospieszyć, ponieważ limity nie są duże. W maratonie i półmaratonie będzie mogło wystartować zaledwie po 100 osób, a w biegu ultra tylko 50 uczestników. Przewidziane są dwa rodzaje pakietów startowych: standard oraz premium.

[ŁT]